Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Zarządzenie Nr 33/2024 Burmistrza Łasku z dnia 01-02-2024 w sprawie sporządzenia analizy zagrożeń na obszarach wodnych Gminy Łask

Na podstawie art. 4 ust. 1 i ust. 2 pkt. 3 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 714 z późn. zm.) zarządzam co następuje:

§ 1. Sporządzić analizę zagrożeń na obszarach wodnych Gminy Łask zwyczajowo wykorzystywanych przez mieszkańców do pływania, kąpania się, uprawiania sportów i rekreacji.
§ 2. Analiza będzie miała na celu zidentyfikowanie miejsc i terenów wykorzystywanych przez mieszkańców do pływania i kąpieli poza obszarem, na którym prowadzona jest działalność w zakresie sportu i rekreacji.
§ 3. Zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom na zidentyfikowanych terenach poprzez;
a) oznakowanie i zabezpieczenie terenu i miejsc szczególnie niebezpiecznych;

b) prowadzenie działalności profilaktycznej;

c) informowanie i ostrzeganie o zmieniających się warunkach pogodowych;

d) monitorowanie zidentyfikowanych terenów.


§ 4. Sporządzenie analizy powierza się Zespołowi Bezpieczeństwa Obywateli UM w Łasku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Łasku i Łaskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.


 

  Gabriel Szkudlarek

 

PDF   Zarządzenie Nr 332024 Burmistrza Łasku z dnia 01-02-2024 w sprawie sporządzenia analizy zagrożeń na obszarach wodnych Gminy Łask.pdf (203,80KB)